Bleu rastësisht biletën në pikën e karburantit, 53-vjeçarja fiton shumën marramendëse

Publikuar tek: bota, më 11:54 25-08-2017 Bleu rastësisht biletën në pikën e karburantit, 53-vjeçarja fiton shumën marramendëse

53 vjeçarja amerikane bleu një biletë lotarie pranë një karburanti dhe fitoi shumën marramendëse.

 Mavis wanczyk mori një biletë lotarie në një pikë karburanti në Chicopee të Masacusets dhe kur u hodh shorti i lotarisë ajo u bë e para që arriti të fitojë e vetme jackpot-in prej 785.7 milionë dollarësh.

“Ëndërrova me sy hapur dhe ëndrra mu bë realitet. Doja të dilja në pension pas 12 vjetësh, por kjo u realizua më herët. Telefonova qendrën mjekësore ku kam punuar për 32 vjet dhe u thashë se nuk do të shkoja më”,-tha gruaja për mediat fill pas lajmit për fitimin e shumës marramendëse.

Gruaja, e cila prej 32 vjetësh punonte në një qendër mjekësore, tha se nuk kishte ndërmend të kthehej më në punë.

Numrat fitues, 53 vjeçarja i kishte zgjedhur sipas ditëlindjeve të të afërmve të saj.

Kur gazetarët e pyetën se çfarë kishte ndërmend të bënte me këto para, nëna e dy fëmijëve u përgjigj se tani do të shlyente kredinë e më pas  do të përpiqej të ndihmonte të afërmit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012005090713501
array(1) { ["section"]=> string(90) "bleu-rastesisht-bileten-ne-piken-e-karburantit-53-vjecarja-fiton-shumen-marramendese-90155" }