“Blici Rrugor” bën namin në 2 orë: 420 gjoba për rripin dhe 441 për shkelje të tjera

Publikuar tek: aktualitet, më 15:55 18-01-2017 “Blici Rrugor” bën namin në 2 orë: 420 gjoba për rripin dhe 441 për shkelje të tjera

Policia publikon rezultatet e Operacionit "Blici Rrugor", që në 2 orë duhet thënë se ka bërë “namin” me gjoba në vetëm 2 orë, përgjatë ditës së sotme.

“Prej orës 12:00 deri në orën 14:00 në të gjithë vendin,  Policia Rrugore  e mbështetur dhe nga Patrullat e Përgjithshme dhe Shqiponjat  kanë vendosur 420 masa administrative për mosvendosje të rripit të sigurimit.

Si dhe 441 masa administrative për shkelje të tjera, si shpejtësi tej normave të lejuara, për përdorim celulari, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse etj”, bën me dije policia.

Në të gjithë vendin u angazhuan 780 punonjës policie të Policisë Rrugore dhe të Patrullave të Përgjithshme.

pol.jpg

pol1.jpg

pol2.jpgpol3.jpg

pol4.jpg

pol6.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhunonte nxënësit e klasës së parë, shoqërohet nga policia mësuesja Fatime Vata
Kapen 213 kile drogë në Janinë, arrestohen 2 shqiptarë »
Article Logic
Execution time: 0.013020992279053
array(1) { ["section"]=> string(87) "blici-rrugor-ben-namin-ne-2-ore-420-gjoba-per-rripin-dhe-441-per-shkelje-te-tjera-65913" }