Blindohet siguria, ministri Tahiri dhe familja merren në mbrojtje

Publikuar tek: aktualitet, më 14:02 23-05-2015 Blindohet siguria, ministri Tahiri dhe familja merren në mbrojtje

Pas kërcënimit nga Vladimir Gjuta, forcat RENEA kanë marrë në mbrojtje ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Krahas ministrit, burime nga Policia e Shtetit noftojnë se në mbrojtje është marrë edhe familja e ministrit Tahiri.

Gjithashtu mësohet se ministri Tahiri që prej marrjes së mesazhit kërcënues lëviz me makinë të blinduar.

Ende nuk dihet se sa do të jetë koha që familjarët e Tahirit do të mbahen në mbrojtje, ndërkohë që për vetë ministrin është kërkuar mbrojtje edhe pasi ai të lërë detyrën si ministër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngrihet shtatorja e Ismail Qemalit në Prishtinë/ Rama: As mos ta imagjinojnë më, se mund t'i përpijnë shqiptarët
Arrestohen grabitësit e bankës te "Rruga e Kavajës”, njëri prej tyre u gjet në lokal, punonte kamarier »
Article Logic
Execution time: 0.011366128921509
array(1) { ["section"]=> string(70) "blindohet-siguria-ministri-tahiri-dhe-familja-merren-ne-mbrojtje-11800" }