Bllokohen 333 kg kokainë brazili në Itali, pranga shqiptarit (DETAJE-VIDEO nga MEGA-OPERACIONI)

Publikuar tek: bota, më 13:21 13-01-2020 Bllokohen 333 kg kokainë brazili në Itali, pranga shqiptarit (DETAJE-VIDEO nga MEGA-OPERACIONI)

Janë kapur 333 kg kokainë në Spezia të Italisë, në pranga kanë rënë 4 persona mes tyre një shqiptar.

 Sipas mediave italiane bëhet me dije se droga e cila kap vlerën prej 100 milion, mbërriti në La Spezia e fshehur midis disa pllakave të granitit.

Droga vinte nga Brazili ndërsa të katër të arrestuarit që akuzohen për trafik ndërkombëtar droge janë një shtetas italian, një kroat, një shqiptar dhe një brazilian, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur ende.

Operacioni i finalizuar me sukses nga forcat italiane u quajt 'Samba". Inicialet e shqiptarit të arrestuar janë P.L.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02813196182251
array(1) { ["section"]=> string(99) "bllokohen-333-kg-kokaine-brazili-ne-itali-pranga-shqiptarit-detaje-video-nga-mega-operacioni-191934" }