Bllokohen faqet porno, ligji më i ri në Angli

Publikuar tek: bota, më 18:11 21-04-2019 Bllokohen faqet porno, ligji më i ri në Angli

Britania e Madhe ka nxjerr një ligj të ri për mbrojtur fëmijët e mitur por edhe për të rritur fitimet.

Përdoruesit e internetit do duhet të blejnë një kartë të re, e cila do ketë të regjistruar numrin ID dhe do i japë leje për tu futur në faqet porno.

Në këtë menyrë do i jepet leje për tu futur në faqet porno vetem të përsonave mbi 18-vjeç. Ky ligj mbeshtetet nga 88% e prindërve sipas BBC dhe do jetë effektiv për rritjen e fitimeve në Angli.

Gjithsesi shumë përsona sipas BBC, kanë gjetur menyrë për t’ju shmangur këtij kontrolli dhe do duhet kohë derisa kartat të bëhen të përhapura.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070350170135498
array(1) { ["section"]=> string(51) "bllokohen-faqet-porno-ligji-me-i-ri-ne-angli-161301" }