Bllokohen komunistët nga policia, kërkonin të bënin homazhe me fotot e diktatorit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:16 05-05-2015 Bllokohen komunistët nga policia, kërkonin të bënin homazhe me fotot e diktatorit

Në ditën e 5 majit, ku janë zhvilluar homazhe nga qeveria dhe opozita në varrezat e dëshmorëve, policia nuk ka lejuar anëtarë të Partisë Komuniste të bëhen pjesë e tyre.

  Ato shkuan në varrezat e dëshmorëve me fotot e diktatorit nëpër duar.  “Nuk na lejojnë të hyjmë në Varrezat e Dëshmorëve, duhet të jemi aty. Këta janë neonazistë, vijnë në homazhe vetëm për vota”, - shprehen ata.

Ky është një rast i përsëritur ku anëtarët e kësaj partie nuk lejohen të bëhën pjesë e homazheve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndizet debati, gazetarët braktisin Komisionin e Ligjeve, protestë për vonesat e deputetëve
Flet nëna e kryekomisarit Dritan Lamaj: Të zbardhet çështja e djalit tim »
Article Logic
Execution time: 0.012109994888306
array(1) { ["section"]=> string(86) "bllokohen-komunistet-nga-policia-kerkonin-te-benin-homazhe-me-fotot-e-diktatorit-10400" }