Bllokohen nga uji, evakuohet familja me 10 anëtarë në Divjakë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:29 04-02-2018 Bllokohen nga uji, evakuohet familja me 10 anëtarë në Divjakë

Një familje me 10 anëtarë në fshatin Çermë e Sipërme në Divjakë u bllokua nga uji si pasojë e reshjeve intesive që kanë përfshirë vendin.

Sakaq, familja është evakuar nga efektivët e policisë së Divjakës.

Policia bën me dije se falë ndërhyrjes së shërbimeve të Komisariatit të Policisë Divjakë, në bashkëpunim me pushtetin vendor dhe administratën e zonave të mbrojtura, u bë e mundur që në fshatin Çermë e Sipërme, të evakuohej familja prej 10 anëtarësh, dhe dërgimi i tyre në një ambient të sigurt.

 Gjithashtu u evakuan edhe bagëtia dhe gjëja e gjallë e kësaj shtëpie.

 27848527_10212002848288563_751899224_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po SHEMBET pallati në GJIROKASTËR, Prokuroria në terren nis hetimet
Dalin PAMJET e Urës HISTORIKE të ZAGORISË/ Dje u filmua për herë të fundit, sot nuk ekziston më »
Article Logic
Execution time: 0.013155937194824
array(1) { ["section"]=> string(67) "bllokohen-nga-uji-evakuohet-familja-me-10-anetare-ne-divjake-109093" }