Bllokohet aksi Peshkopi-Tiranë, izolohen disa automjete, ndër to dhe të sëmurë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:59 06-01-2017 Bllokohet aksi Peshkopi-Tiranë, izolohen disa automjete, ndër to dhe të sëmurë

Dibra po përballet me vështirësi në qarkullim nga reshjet e dendura të dëborës dhe era e fuqishme, e cila vështirëson akoma më shumë lëvizjen e mjeteve.

 Disa automjete në aksin Maqëllarë - Urë e Topojanit prej orësh kanë mbetur të izoluara edhe pse po punohet për zhbllokimin e rrugës.

Sipas raportimeve bora në rrugën nacionale ka arritur mbi një metër. Të bllokuar kanë mbetur edhe të sëmurë të cilët po transportoheshin për në spital.

 Aktualisht temperaturat në zonën e Peshkopisë arrijnë deri në -10o.

FOTO NGA PESHKOPIA BRENDA 24 ORËVE: 

15873101_10154853838547317_9029794081988607679_n.jpg

15826556_10154853430167317_6789234619089059544_n.jpg15871787_10154851607447317_1657375520786293429_n.jpg

15894662_10154851607462317_7010923618854907375_n.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pjerin Ndreu sfidon dy ministrat Tahiri e Dervishaj: Po gjetët një kokërr kripë në rrugë…tregoni (FOTOT)
Shpërthen gazetarja e emisionit investigativ: Ata që hiqen si “dashnorë” të lirisë së medias, janë dhunuesit e saj »
Article Logic
Execution time: 0.01166296005249
array(1) { ["section"]=> string(82) "bllokohet-aksi-peshkopi-tirane-izolohen-disa-automjete-nder-to-dhe-te-semure-64775" }