Bllokohet Brukseli, autoritetet mbyllin metronë, dyqanet dhe disa qendra tregtare

Publikuar tek: bota, më 20:35 21-11-2015 Bllokohet Brukseli, autoritetet mbyllin metronë, dyqanet dhe disa qendra tregtare

Belgjika ndodhet në nivelin më të lartë të alarmit për shkak të rrezikut që ekziston për sulme terroriste në vend. Autoritetet vendase i frikësohen përsëritjes së ngjarjeve të 13 nëntorit në Paris, në kryeqytetin belg, për këtë arsye kanë marrë disa masa të forta.

Metroja e qytetit është mbyllur deri të dielën, ndërsa janë mbyllur gjithashtu edhe dyqanet dhe disa qendra tregtare.

Frika është rritur për shkak se dyshohet se një prej organizatoreve të sulmeve të Parisit, Salah Abdeslam, fshihet ende në Bruksel.

Qytetarëve u është kërkuar që të shmangin stacionet e metrosë, qendrat tregtare, konceretet dhe çdo event tjetër publik ku grumbullohen masa.

Lexo edhe: Nis mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare i drejtuar nga Nishani, të pranishëm zyrtarët më të rëndësishëm

Untihjhjtled.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021939039230347
array(1) { ["section"]=> string(85) "bllokohet-brukseli-autoritetet-mbyllin-metrone-dyqanet-dhe-disa-qendra-tregtare-25984" }