Bllokohet në farmacitë e Italisë xheli dezinfektant që prodhohet në Shqipëri (ARSYEJA)

Publikuar tek: bota, më 22:37 07-04-2020 Bllokohet në farmacitë e Italisë xheli dezinfektant që prodhohet në Shqipëri (ARSYEJA)

Policia Italiane bllokon në disa farmaci në Itali sheitjen e një xheli dezinfektant që prodhohet në Shqipëri.

Aksioni është kryer ditën e sotme në disa farmaci të Milanos, ku është bllokuar shitja e dy markave të ndryshme të xhelit dezinfektant, një prej të cilave është “Made in Albania”.

Ndërsa xheli tjetër prodhohej në një fabrikë në Milano. Sipas autoriteteve italiane, policia mori sinjalizim se në 7 farmaci të Milanos tregtoheshin produkte që pretendonin se kishin “veti antivirale dhe antibakteriale”, të cilat nuk kishin autorizim nga Ministria italiane e Shëndetësisë për t’u tregtuar, raporton newsbomb.al.

Kujtojmë se në 8 mars Ministria shqiptare e Shëndetësisë vendosi të lëshojë urdhrin për ndalimin e eksportimin të pajisjeve mjekësore dhe barnave nga vendi ynë. Por është e paqartë nëse ky urdhër pek edhe xhelin dezinfektues, si dhe koha kur është eksportuar drejt Italisë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0082018375396729
array(1) { ["section"]=> string(91) "bllokohet-ne-farmacite-e-italise-xheli-dezinfektant-qe-prodhohet-ne-shqiperi-arsyeja-201802" }