Bllokohet nga bora rruga nacionale Kukës-Shishtavec, paralizohet lëvizja

Publikuar tek: aktualitet, më 16:04 04-01-2019 Bllokohet nga bora rruga nacionale Kukës-Shishtavec, paralizohet lëvizja

Është paralizuar lëvizja në aksin nacional Kukës-Shishtavec si pasojë e rreshjeve të borës.

 

Banorët thonë se bora ka tri ditë pa u pastruar ndërsa situata sa vjen e përkeqësohet.

Është bërë e pamundur lëvizja e automjeteve dhe banorët ankohen për faktin që asnjë borëpastruese nuk ka shkuar për të zhbllokuar aksin. 

Sipas sinoptikanëve bora do vazhdojë të bjerë edhe gjatë pasdites së sotme me intensitet dhe temperaturat do të ulen me disa gradë.

 

 

49509444_2290069461222412_340196705884438528_n.jpg49277744_325090411435735_5420170735240871936_n.jpg49785974_2239790226278789_4409952486866026496_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Del furgoni nga rruga në Vlorë, i plagosuri bllokohet nga bora
‘Situatë e pazakontë në këtë qytet’, Prefekti jep alarmin: Raportoni rastet emergjente »
Article Logic
Execution time: 0.012196063995361
array(1) { ["section"]=> string(78) "bllokohet-nga-bora-rruga-nacionale-kukes-shishtavec-paralizohet-levizja-147516" }