Bllokohet nga rrëzimi i gurëve rruga Elbasan-Peqin

Publikuar tek: aktualitet, më 10:49 23-02-2015 Bllokohet nga rrëzimi i gurëve rruga Elbasan-Peqin

Është bllokuar sot në mëngjes rruga Elbasan-Peqin nga rënia masive e gurëve. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se ka mbetur fare i pakalueshëm nga autobusët aksi Elbasan- Gjinar. Po kështu problematike mbetet pjesa e rrugës së Dervenit dhe Bablucit.

Specialistët janë duke punuar për pastrimin e këtyre akseve por njëkohësisht po punohet edhe në normalizimin e lëvizjes së mjeteve.

Në këto akse mbetet problem mungesa e rrjetave pritëse për gurët të cilët bien mbi rrugë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hapen 3112 vende pune në OSHEE dhe kompani private
Dhuna ndaj Strazimirit, Ndoka kërkon falje »
Article Logic
Execution time: 0.011421203613281
array(1) { ["section"]=> string(55) "bllokohet-nga-rrezimi-i-gureve-rruga-elbasan-peqin-4176" }