Bllokohet një jaht me 4 rusë dhe ukrainas në portin e Vlorës, ishin nisur për në Mal të Zi

Publikuar tek: aktualitet, më 14:15 29-10-2020 Bllokohet një jaht me 4 rusë dhe ukrainas në portin e Vlorës, ishin nisur për në Mal të Zi

Një jaht me 4 shtetas rus dhe ukrainas  është bllokuar në portin e Vlorës.

Sipas informacioneve për mediat, ata janë ndaluar nga Policia Kufitare për shkelje të kufirit shqiptar, ndërsa aktualisht veliera gjendet në port.

Të katërt shtetasit rus dhe ukrainas ishin nisur nga Turqia për të mbërritur në Malin e Zi. Mësohet se ata kanë deklaruar se kishin mbetur pa karburant dhe ishin nisur drejt Malit të Zi për t'u furnizuar.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avokatët e Ylli Ndroqit kërkojnë heqjen e sekuestros ndaj 2 televizioneve dhe pasurive të tjera: Kompanitë kanë pësuar dëme të pariparueshme
Grabitën të maskuar si policë, Gjykata e Vlorës merr vendimin për pesë të arrestuarit (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.010324001312256
array(1) { ["section"]=> string(61) "bllokohet-nje-jaht-me-4-shtetas-rus-ne-portin-e-vlores-225646" }