Blogeri i njohur DENONCON me VIDEO, data e SKADENCËS fshihet lehtësisht nga ambalazhi i qumështit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:18 11-02-2019 Blogeri i njohur DENONCON me VIDEO, data e SKADENCËS fshihet lehtësisht nga ambalazhi i qumështit

Kemi parë raste të ndryshme se si kompanitë abuzojnë me datat e skadencës së ushqimeve.

Një rast i tillë na vjen edhe nga kompania Gjirofarm, pasi datat e ambalazhit dhe skadencës mund të fshihen lehtësisht.

Blogeri i njohur Olti Curri e ka denoncuar këtë fakt dhe ka publikuar në Instastory pamjet se si mund të fshish datat me një gërvishje të lehtë.

'Kaq lehtë duhet të hiqet data e prodhim/skadencës', shkruan blogeri krahas videos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028643131256104
array(1) { ["section"]=> string(103) "blogeri-i-njohur-denoncon-me-video-data-e-skadences-fshihet-lehtesisht-nga-ambalazhi-i-qumeshtit-152401" }