Blushi dhe Hafizi në Berat: Shqipëria mund të bëhet, t’i japim fund tragjedisë

Publikuar tek: politike, më 19:51 16-04-2016 Blushi dhe Hafizi në Berat: Shqipëria mund të bëhet, t’i japim fund tragjedisë

Deputetët Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi të shoqëruar nga anëtarët e Partisë Socialiste, Maqo Lakrori, Marko Bello dhe Petrit Ago kanë zhvilluar sot një takim në qytetin e Beratit.

Blushi ka thënë se ajo që i mblodhi në atë sallë ishte dëshpërimi, pasi sipas tij Shqipëria është një vend i dëshpëruar që 25 vjet demokraci nuk mori atë që priste. Deputeti socialist theksoi se ka ardhur koha për të bindur qytetarët se Shqipëria mund të bëhet duke i dhënë fund këtij 25 vjeçari tragjik.

“Shqipëria mund të bëhet duke i dhënë fund këtij 25 vjeçari tragjik. Gjendja është rëndë pasi kanë munguar reformat dhe sot Shqipëria është një vend i papunë dhe më i korruptuar”, u shpreh ai.

Blushi foli edhe për Kongresin dhe referendumin në PS, ndërsa ka theksuar se pas 25 vitesh janë duke u vjedhur votat e socialistëve.

Edhe deputetja tjetër, Mimoza Hafizi është shprehur se ka ardhur koha që socialistët të ngrënë zërin për problemet që shohin. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093080997467041
array(1) { ["section"]=> string(82) "blushi-dhe-hafizi-ne-berat-shqiperia-mund-te-behet-t-i-japim-fund-tragjedise-37864" }