Blushi flet për censurë: Jemi brenda partive që nuk të lejojnë të flasësh, besojmë te politikanë “të vdekur”

Publikuar tek: politike, më 16:07 10-12-2015 Blushi flet për censurë: Jemi brenda partive që nuk të lejojnë të flasësh, besojmë te politikanë “të vdekur” Ben Blushi, deputet i PS

Deputeti Ben Blushi ka folur sërish sot mbi atë çfarë e shqetëson në politikën shqiptare.

Blushi pohon nga Korça se brenda partive politike ekziston censura e lirisë së shprehjes ndërsa konstaton se lipset ndryshim në partitë politike shqiptare.

“Partitë politike janë kthyer në ndërrmarrje.  Jemi brenda partive që nuk të lejojnë të flasësh, votojmë dhe besojmë për politikanë “të vdekur” Unë nuk jam i vetmi në Shqipëri që kam guxim, ka edhe të tjerë”, thotë Blushi por pa cilësuar emra ndërsa shton: “Ka ardhur koha për diçka ndryshe në politikën shqiptare, ka ardhur koha të ndryshojmë”.

Së fundmi Blushi është kthyer në zërin kritik të politikës e veçanërisht të së majtës shqiptare që udhëheq vendin, duke u cilësuar kështu edhe si “politikani rebel”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010398149490356
array(1) { ["section"]=> string(110) "blushi-flet-per-censure-jemi-brenda-partive-qe-nuk-te-lejojne-te-flasesh-besojme-te-politikane-te-vdekur-27441" }