Blushi për krizën politike: Shkrepsja dhe cigraja nuk e fikin zjarrin

Publikuar tek: politike, më 21:28 03-05-2017 Blushi për krizën politike: Shkrepsja dhe cigraja nuk e fikin zjarrin

Kreu i partisë LIBRA, Ben Blushi ka komentuar negociatat mes kryeministrit Rama dhe Basha duke u shprehur se nuk ka mbetur i habitur nga rrezultati i tyre, pasi ai i konsideron  Partinë Demokratike dhe Partine Socialiste si dy shkaktarët kryesore të gjendjes në të cilën jemi.

Më poshtë komenti i plot i Blushit:

DO ISHTE ÇUDI TË MERRESHIN VESH

Që Edi Rama dhe Lul Basha të gjenin marrëveshje do ishte njëlloj sikur cigarja dhe shkrepsja të shuanin zjarrin. Më vjen keq nëse PD nuk hyn në zgjedhje por më shumë keqardhje kam nëse shumë shqiptarë nuk do shkojnë të votojnë për çdo arsye. Kjo krizë nuk zgjidhet dot pa zgjedhje por me zgjedhje sa më të shpeshta. Mundësisht cdo vit duke filluar nga viti i ardhshëm!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Denoncimi: "Drejtori i Mbrojtjes së Dëshmitarëve, mbledh firma për votat e PS"
“Nuk di datën, por Basha do hyjë në zgjedhje” »
Article Logic
Execution time: 0.0066649913787842
array(1) { ["section"]=> string(74) "blushi-per-krizen-politike-shkrepsja-dhe-cigraja-nuk-e-fikin-zjarrin-77373" }