Blushi: “PS duhet t’u kërkojë ndjesë shqiptarëve’’. Komenton ‘’ndërgjegjen’’ e Prengës dhe supozimin për dorëheqjen e Berishës

Publikuar tek: politike, më 15:28 25-02-2016 Blushi: “PS duhet t’u kërkojë ndjesë shqiptarëve’’. Komenton ‘’ndërgjegjen’’ e Prengës dhe supozimin për dorëheqjen e Berishës

Ben Blushi ka qenë i ashpër ditën e sotme, si gjithnjë me kritikat e tij kundër partisë ku bën pjesë. ‘’PS duhet t’u kërkojë ndjesë shqiptarëve’’, tha Blushi. Ai komentoi tërheqjen e Prengës pas letrës si dhe fjalët e Berishës se mund të japë dorëheqjen.

FJALA E PLOTË E BLUSHIT:

“Shpresoj të mos kemi raste sin ë Kosovë për më tepër opozita nuk besoj se ka kredon dhe kauzën që ka opozita e Kosovës. Shumë nga gjërat që akuzon i ka bërë vetë. Në vend të ishte një debat vezësh duhet të ishte një debat serioz. Për dekradimin dhe njerëzit që ka afruar në Parlament për një standard të deformimit që njerëzit të zakonshëm gjykohen ndryshe nga ata që janë në Parlament.

PS duhet t’u kërkojë ndjesë shqiptarëve për dekriminalizimin dhe ndotjen e imazhit të këtij parlamenti. Parlamenti më i damkosur në këto 25 vetë, shumë njerëz me konflikte interesi, me histori kriminale, në fakt ishin dhe mbeten atje.

Ka ardhur koha që PS t’u kërkojë ndjesë shqiptarëve për çfarë njerëzish futi në Parlament. Duke u thënë fëmijëve që nuk ka nevojë të mësosh po duke bërë dëm e ke të lehtë të futesh në Parlament.

Unë nuk komentoj palët. Kjo do të ishte një seancë debati se si Parlamenti pastrohet, si vinë ata që fitojnë me vota dhe si partitë nuk japin hapësira, dhe në radhët e tyre të ketë persona me precedentë penalë.

Unë besoj se kjo është gjëja më e mirë që ka bërë Prenga. Por çështje të tilla nuk i lihen në ndërgjegje njeriut. Unë nuk komentoj gjykatën. Ka parti serioze që nuk e kthejnë parlamentin në një shitore vezësh.

Berisha duhet ta kishte bërë këtë gjë para 20 vjetësh. Që nga ’97 duhet ta kishte lënë mandatin. Nëse kthjellohet, do ishte mirë për të gjithë, ky do ishte rasti.”

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096080303192139
array(1) { ["section"]=> string(123) "blushi-ps-duhet-t-u-kerkoje-ndjese-shqiptareve-komenton-ndergjegjen-e-prenges-dhe-supozimin-per-doreheqjen-e-berishes-33511" }