BLUZAT E BARDHA në ALARM/ Pas infermierit, konfirmohet me COVID edhe një mjek te Trauma

Publikuar tek: aktualitet, më 16:02 08-07-2020 BLUZAT E BARDHA në ALARM/ Pas infermierit, konfirmohet me COVID edhe një mjek te Trauma ilustruese

Konfirmohet pozitiv me COVID 19 një mjek i urgjencës së Traumës.

Mësohet se mjeku ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me pacientët gjatë kësaj periudhe ndërsa para tij, edhe një infermier i Traumës u konfirmua pozotiv.

Stafi mjekësor i Traumës ndërkaq, ka kërkuar tamponim të gjerë në radhët e tyre.

Kujtojmë se disa ditë më parë humbën jetën nga Covid edhe dy mjek, mjeku i Urgjencës Arjan Pushi dhe mjeku nga Puka Hysni Shkjau.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097949504852295
array(1) { ["section"]=> string(92) "bluzat-e-bardha-ne-alarm-pas-infermierit-konfirmohet-me-covid-edhe-nje-mjek-te-trauma-213244" }