BLUZAT E BARDHA TË PAMBROJTURA/ Infektohen me COVID dy infermierë dhe një mjek

Publikuar tek: aktualitet, më 12:49 10-07-2020 BLUZAT E BARDHA TË PAMBROJTURA/ Infektohen me COVID dy infermierë dhe një mjek

Bluzat e bardha të pambrojtura ndaj ekspozimit të COVID 19.

Mësohet se janë infektuar një mjek dhe dy infermierë në Elbasan.

Mjeku i infektuar është pjesë e një qendre shëndetësore në një lagje në qytetin e Elbasanit ndërsa dy infermieret janë pjesë e stafit të Gjinekologjisë në këtë qytet.

Kujtojmë se ditën e sotme kemi raportuar për 90 raste të reja në të gjithë vendin, shifra tejet shqetësuese krahasuar me raportimet e javëve të mëparshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009443998336792
array(1) { ["section"]=> string(84) "bluzat-e-bardha-te-pambrojtura-infektohen-me-covid-dy-infermiere-dhe-nje-mjek-213424" }