Bogova, një nga perlat e turizmit malor shqiptar

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:29 10-07-2015 Bogova, një nga perlat e turizmit malor shqiptar

Fshati turistik i Bogovës ndodhet në lartësinë 265 m mbi nivelin e detit në rrethin e Skraparit. Bogova dhe fshatrat përreth saj ngjajnë me një ansambël artistik që për kostum kanë gjelbërimin e përhershëm. Ujëvara e Bogovës shfaqet në pjesën e ulët të fshatit Bogovë, gjatë rrugës që çon për në Skrapar. Ndërkohë, rrugës mund të ndalosh në disa fshatra shumë piktoreskë që shtrihen fare afër rrugës. Fshatrat e këtyre zonave janë shumë të njohur për kultivimin e frutave dhe të rrushit. Në anë të Osumit mund të shijoni një panoramë që nuk do ta harroni lehtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lumi i Vlorës
Plazhi i Gjeneralit »
Article Logic
Execution time: 0.0085420608520508
array(1) { ["section"]=> string(53) "bogova-nje-nga-perlat-e-turizmit-malor-shqiptar-15760" }