Bojaxhi pyet: Dini se ku mund të mësojnë fëmijët biçikletën?

Publikuar tek: aktualitet, më 21:28 02-05-2015 Bojaxhi pyet: Dini se ku mund të mësojnë fëmijët biçikletën?

Kandidati i pavarur për Tiranën Gjergj Bojaxhi ka përcjellë shqetësimin e qytetarëve se në Tiranë nuk ka më vend për t’u mësuar fëmijëve biçikletën.

“A dini ndonjë vend të tillë të përshtatshëm?”, pyet Bojaxhi ndërkohë që ka postuar këtë foto mbushur plot kolorite nga buzëqeshja dhe çiltërsia e fëmijëve që ngrenë duar lart sikur të jenë duke pritur atë çfarë është e tyrja : Pak vend për të ngarë biçikletën e pse jo për të patur kështu një të nesërme me më shumë njerëz që preferojnë të ngasin biçikletën se sa të ndotin qytetin e rëndojnë trafikun me automjete.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « CRCA thirrje Presidentit dhe Ministrisë së Mirëqenies: “Mbroni fëmijët”
Aksidentohet 13 vjeçari, policia ndalon drejtuesin e mjetit »
Article Logic
Execution time: 0.012702941894531
array(1) { ["section"]=> string(64) "bojaxhi-pyet-dini-se-ku-mund-te-mesojne-femijet-bicikleten-10250" }