Boko Haram sulmon për herë të parë qytetin e Nigerit

Publikuar tek: bota, më 15:57 06-02-2015 Boko Haram sulmon për herë të parë qytetin e Nigerit

Grupi militant nigerian ka sulmuar sot për herë të parë një qytet në Niger, sipas dëshmitarëve në vendngjarje.

Militantët e Boko Haram  kanë vrarë të paktën 70 persona në një sulm ditën e djeshme në qytetin Fotokol të Kamerunit.

Rebelimi i Boko Haram ka shkaktuar me mijëra të vdekur dhe më shumë se 1 milion të zhvendosur gjatë viteve të fundit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012959957122803
array(1) { ["section"]=> string(57) "boko-haram-sulmon-per-here-te-pare-qytetin-e-nigerit-2548" }