Boksieri shqiptar ndeshet me Tyson Fury në 9 qershor

Publikuar tek: sport, më 20:53 24-04-2018 Boksieri shqiptar ndeshet me Tyson Fury në 9 qershor

Boksieri shqiptar Sefer Seferi duket se do të jetë kundërshtari i Tyson Fury, ndeshje që do të mbahet në 9 qershor në Manchester Arena.

Fury, ish kampioni i WBA, WBO dhe IBF, do të përballet me kundërshtarin ende të panjohur për të, për herë të parë në më shumë se 2 vite, pas pezullimit për përdorim droge.

Sefer Seferi është vëllai i boksierit shqiptar Nuri Seferi. Ai ka deklaruar se përballja me Fury është një ëndërr që realizohet.

“Nuk e kisha menduar kurrë që do të ndeshesha me idhullin tim”, ka deklaruar Seferi, raporton Newsbomb.al. Megjithatë përballja mes Fury dhe Seferit nuk është bërë ende zyrtare.

sdfwegfw34ty3gtd.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02187705039978
array(1) { ["section"]=> string(59) "boksieri-shqiptar-ndeshet-me-tyson-fury-ne-9-qershor-118175" }