Boksieri shqiptar shpallet kapion bote, mundi gjermanin

Publikuar tek: sport, më 23:36 04-11-2017 Boksieri shqiptar shpallet kapion bote, mundi gjermanin

Boksieri shqiptar Ferit Keta ka mposhtur gjermanin Toni Thes në përballje për titullin kampion bote.

Në duelin e zhvilluar në arenën e boksit në Munih, Ferit Keta u tregua shumë më i përqëndruar dhe nuk i dha asnjë shans rivalit për ta diskutuar përballjen.

Boksieri shqiptar aktualisht është dhe mbajtësi i një rekordi në boksin profesionist pasi ka 9 fitore në 9 takime të zhvilluara.

Përveç titullit që mori ditën e sotme ai është edhe mbajtësi zyrtar i titullit kampion i Europës në “Kick Box”.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12280106544495
array(1) { ["section"]=> string(60) "boksieri-shqiptar-shpallet-kapion-bote-mundi-gjermanin-98382" }