“Bolero në vilën e pleqve” i Fatos Kongolit, bën bashkë në film aktorët Robert Ndrenika dhe Margarita Xhepa

Publikuar tek: kulture-art, më 10:09 31-10-2018 “Bolero në vilën e pleqve” i Fatos Kongolit, bën bashkë në film aktorët Robert Ndrenika dhe Margarita Xhepa

“Bolero në vilën e pleqve” është një nga romanet më të njohura të shkrimtarit Fatos Kongoli, i cili po kthehet në film.

Ky film mesa duket ka bërë bashkë shumë aktorë të njohur, por që me kuriozitet pritet interpretimi i përbashkët mes Robert Ndrenikës dhe Margarita Xhepës.

Në qendër të filmit, nisur dhe nga romani i Kongolit janë një çift pleqsh, të cilët janë të detyruar të jetojnë të vetëm deri në fund të jetës të tyre, edhe pse kanë tre fëmijë.

Djali i shtëpisë i paguan çiftit një shërbëtore që të kujdeset për ta. Në pamje të parë, ajo duket shumë e sjellshme dhe e urtë, por të kaluarën e saj nuk e di askush.

Kurioziteti dhe impakti jo i mirë bën që vajza e dy të moshuarëe të fillojë kërkimet në lidhje me shërbëtoren dhe fillon dalëngadalë të zbulojë të shkuarën e saj të errët.

45055757_304210710307327_3428900652728713216_n.jpg

45088620_2283088508586895_6549442320259874816_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035243034362793
array(1) { ["section"]=> string(111) "bolero-ne-vilen-e-pleqve-i-fatos-kongolit-ben-bashke-ne-film-aktoret-robert-ndrenika-dhe-margarita-xhepa-139711" }