“Bomba”, avokati zbulon BISEDËN: Rama më ka thënë mua “3 MINISTRA m’i kap reforma në drejtësi”

Publikuar tek: politike, më 21:01 19-07-2019 “Bomba”, avokati zbulon BISEDËN: Rama më ka thënë mua “3 MINISTRA m’i kap reforma në drejtësi” Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela, duke komentuar zhvillimet e reformës në drejtësi dhe ngritjen e institucioneve të reja, ka thënë se 3 apo 4 ministra socialistë mund të përfundojnë para drejtësisë.

Ngjela madje zbuloi edhe një bisedë me kryeministrin Edi Rama, që sipas tij i ka thënë se reforma në drejtësi “i kap 3 nga ministrat e tij”.

“Minimumi tre-katër ministra i kap. Nuk më intereson çfarë pushtetesh ka kapur ai. A i mbron dot të korruptuarit? Nuk i mbron. Bëri reformën në drejtësi, bravo i qoftë.

Më ka thënë vetë Rama, shumë mirë që po bën por mua më kap tre. Kush ka futur duart le të paguaj. Jan tre-katër”, deklaroi Ngjela në emisionin “Repolitix”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072879791259766
array(1) { ["section"]=> string(95) "bomba-avokati-zbulon-biseden-rama-me-ka-thene-mua-3-ministra-m-i-kap-reforma-ne-drejtesi-172721" }