‘Bomba’ e gazetarit: Me Llallën mbaruan punë amerikanët, mesazhi është për dorëzanët e tij. Kush e vendosi dhe e mbështeti ish kryeprokurorin

Publikuar tek: politike, më 21:19 15-02-2018 ‘Bomba’ e gazetarit: Me Llallën mbaruan punë amerikanët, mesazhi është për dorëzanët e tij. Kush e vendosi dhe e mbështeti ish kryeprokurorin

Gazetari Artan Hoxha shprehet se shpallja ‘non-grata’ e ish kryeprokurorit Adriatik Llalla nga SHBA-të, është një mesazh për ‘dorëzanët’ e tij.

Sipas Hoxhës, çuditërisht sot janë zhdukur nga studiot televizive të gjithë ata që dikur e vendosën dhe mbështesnin.

Deklarata e Hoxhës në emisionin "Real Story":

Ata që e vendosën kryeprokurorin Llalla në detyrë, sot pothuajse janë zhdukur. Ti nuk ke zëra sot. Sot ata që e mbronin me suicizëm... nuk gjenden, të njëjtin problem kam diskutuar me disa moderatorë sot.

Llalla nuk ishte tipi që bënte deklarata në media. Ai bëri deklaratë të fortë. Ai nuk i thoshte Donald Lu, por Don... Llalla tha “Don erdhi më kërkoi të mos hetoja”.. Të gjitha akuzat janë për bllokimin e reformës në drejtësi. Dhe i ka bërë se ka qenë një kryeprokuror i kapur.

Ka qenë Ilir Meta dhe sali Berisha që e kanë mbështetur. Llalla nuk është sulmuar as nga maxhoranca si e majtë si e djathtë. Ka qenë prokurori që ka patur kushtet më ideale.

Mesazhi që erdhi sot nga amerikanët, është për dorëzanët e Adriatik Llallës, se me Llallën ata mbaruan punë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094830989837646
array(1) { ["section"]=> string(143) "bomba-e-gazetarit-me-llallen-mbaruan-pune-amerikanet-mesazhi-eshte-per-dorezanet-e-tij-kush-e-vendosi-dhe-e-mbeshteti-ish-kryeprokurorin-110389" }