“Bomba” e merkatos nga Partizani, merr mesfushorin e Legias së Varshavës

Publikuar tek: sport, më 17:37 31-08-2017 “Bomba” e merkatos nga Partizani, merr mesfushorin e Legias së Varshavës

Partizani do të jetë nga pretendetët kryesor këtë vit për të marrë kurorën e kampionit të Shqipërisë në sezonin e ardhshëm.

Kjo gjë konformohet dhe nga merkato e verës që ka bërë kjo skuadër, ku në përbërjen e saj janë shtuar disa lojtarë cilësor si Çani, Adorjan etj.

Por mesa duket “klubi i kuq” nuk është mhaftuar me kaq pasi së fundmi “demat” kanë bërë edhe një goditje për mesin e fushës.

Bëhet fjalë për mesfushorin e talentuar Alban Sulejmani. 19-vjeçari ka qenë në pronësinë e Legias së Varshavës. Polakët e blenë kartonin e tij në vitin 2015 nga maqedonasit e Renovës, ku Sulejmani arriti të shkëlqejë, edhe pse në moshë shumë të re, shkruan  “vipsport”.

Mesfushori maqedonas është gjithashtu pjesë e kombëtares U-19 të Maqedonisë.

Klubi i Partizani ka gjetur marrëveshjen me Legian, duke marrë blerë edhe kartonin e tij. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075929164886475
array(1) { ["section"]=> string(75) "bomba-e-merkatos-nga-partizani-merr-mesfushorin-e-legias-se-varshaves-90762" }