‘Bomba’ e The Times: Theresa May dorëhiqet nesër!

Publikuar tek: bota, më 13:25 23-05-2019 ‘Bomba’ e The Times: Theresa May dorëhiqet nesër! Theresa May

Bombë nga prestigjozja ‘The Times’ e cila shkruan se kryeministrja britanike Theresa May nuk ka gjetur asnjë mbështetje në planin e saj të ri të paraqitur në parlamentin britanik dhe pritet që të japë dorëheqjen.

 

Theresa May në mbledhjen e djeshme nuk fitoi mbështetjen e deputetëve dhe presioni kohor për një zgjidhje të re është shumë i madh. Theresa May do të largohet nga detyrat e saj pasi nuk ka arritur pas 1 viti që të paraqesë një plan për largimin nga BE, shkruan ‘The Times’.

Mbetet për t’u parë nësë lajmet janë të vërteta dhe nëse nesër May do të dorëhiqet...

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098190307617188
array(1) { ["section"]=> string(52) "bomba-e-the-times-theresa-may-dorehiqet-neser-165420" }