“Bomba”, Neymar kërkon largmin nga Barcelona, ja ku mund të shkojë

Publikuar tek: sport, më 23:54 17-07-2017 “Bomba”, Neymar kërkon largmin nga Barcelona, ja ku mund të shkojë

Merkato e verës është vetëm në dy javët e para, por “çmenduritë” nuk kanë munguar.

Ditën e sotme mediat sportive spanjolle raportuan, Neymar i ka kërkuar largimin drejtuesve të Barcelonës. Prestigjozja spanjolle, shumë afër klubit katalanas, “Sport”, shkruan se aryseja që ka shtyrë Neymar të largohet nga “Canp Now” është sepse ylli brazilian dëshiron të dalë nga hija e Lionel Messit.

Skuadrat më të përfolura për të marrë shërbimet e Neymar janë Manchester City, Manchester United dhe Paris Saint-Germain, të cilat janë të gatshme t’i ofrojnë brazilianit një kontratë 6 vjçare me një përfitim deri në 20 milion euro në sezon. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085909366607666
array(1) { ["section"]=> string(68) "bomba-neymar-kerkon-largmin-nga-barcelona-ja-ku-mund-te-shkoje-86482" }