Bombardimet në Siri, nxirren mrekullisht nga rrënojat tre fëmijë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:08 05-12-2019 Bombardimet në Siri, nxirren mrekullisht nga rrënojat tre fëmijë (VIDEO)

Forcat e shpëtimit të Helmetave të Bardha, një organizatë jo-qeveritare, nxorën tre fëmijë nga rrënojat e shkaktuara prej një bombardimi në Siri, raporton VOA.

Humbjet njerëzore në Siri janë të mëdha, por operacioni i fundit i 'Helmetave të Bardha' ka bërë mrekulli më tre fëmijët të cilët arritën të dilnin të gjallë dhe shëndoshë e mira nga rrënojat.

Bombardimet e ardhura nga zona e kontrolluar nga Turqia, në Tal Rifaat të Alepos, kanë lënë të vdekur 10 civilë dhe 21 të plagosur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjatë takimit me presidentin Trump, mbretëresha Elisabeta fton të bijën të ndërhyjë, përgjigjia e princeshës JEHONË në mediat botërore (VIDEO)
Nju Jorku përgatit ndalimin e përdorimit të faturave 'që shkaktojnë kancer dhe dëmtojnë trurin' »
Article Logic
Execution time: 0.013129949569702
array(1) { ["section"]=> string(76) "bombardimet-ne-siri-nxirren-mrekullisht-nga-rrenojat-tre-femije-video-188521" }