Bombardimi i rafinerive të naftës, Arabia SAUDITE gati të nxjerrë ‘provat’ që fajësojnë Iranin

Publikuar tek: bota, më 10:24 18-09-2019 Bombardimi i rafinerive të naftës, Arabia SAUDITE gati të nxjerrë ‘provat’ që fajësojnë Iranin Bombardimi i rafinerive të naftës të Arabisë Saudite

Arabia Saudite deklaroi se do të paraqesë ‘’prova materiale’’ për të akuzuar Iranin për bombardimin e rafinerive të naftës në 14 shtator.

Ministria e Mbrojtjes e Arabisë Saudite deklaroi se në orën 14:30 të ditës së sotme do të dalë në konferencë për shtyp për të nxjerrë provat materiale që fajësojnë Iranin.

Bombardimi i disa rafinerive të naftës së Arabisë Saudite u mor përsipër nga grupi rebel Huthi në Jemen, por SHBA-ja dhe aleati i tij Arabia Saudite pretendojnë se pas këtij sulmi qëndron Irani. Kjo ngjarje solli dhe rritjen e çmimit të naftës në tregun botëror. SHBA-ja dhe Irani kërcënuan njëri-tjetrin se do të futen në luftë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012569904327393
array(1) { ["section"]=> string(98) "bombardimi-i-rafinerive-te-naftes-arabia-saudite-gati-te-nxjerre-provat-qe-fajesojne-iranin-178852" }