Bombardohet Ambasada Ruse në Damask

Publikuar tek: bota, më 18:30 28-12-2016 Bombardohet Ambasada Ruse në Damask

Ambasada Ruse në Damask është bombarduar dy herë gjatë ditës së sotme.

Ministria e Jashtme ruse njoftoi për sulmin përmes një deklarate për media ku e quan atë provokim dhe tentativë për prishjen e marrëveshjes së paqes në Siri.

Ministri i Jashtëm rus tha se një predhë ka rënë në oborrin e brendshëm ndërsa predha tjetër ka shkatërruar zyrat e misionit diplomatik por pa shkaktuar dëme në njerëz. Në dy zonat e goditura po punojnë ekipet anti-eksploziv. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010471105575562
array(1) { ["section"]=> string(41) "bombardohet-ambasada-ruse-ne-damask-64045" }