Bombardohet gabimisht kampi i refugjatëve në Nigeri, mbi 100 të vrarë

Publikuar tek: bota, më 20:19 17-01-2017 Bombardohet gabimisht kampi i refugjatëve në Nigeri, mbi 100 të vrarë

Një kamp refugjatësh në Nigeri është bombarduar gabimisht nga Forcat Ajrore Nigeriane ditën e sotme duke lënë të vdekur  mbi 100 persona.

Midis tyre ishin 20 vullnetarë të cilët ndihmonin refugjatët. Kampi ishte ngritur për njerëzit e pastrehë.  Zyrtarët aktualisht po punonë për evakuimi e emigrantëve me anë të Helikopterëve dhe mjeteve të tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025291919708252
array(1) { ["section"]=> string(74) "bombardohet-gabimisht-kampi-i-refugjateve-ne-nigeri-mbi-100-te-vrare-65816" }