Bombat e molotovit në protestë, ministri Lleshaj: Kanë nisur hetimet, është financuar e transportuar në mënyrë të organizuar

Publikuar tek: politike, më 21:22 24-05-2019 Bombat e molotovit në protestë, ministri Lleshaj: Kanë nisur hetimet, është financuar e transportuar në mënyrë të organizuar

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj shprehet se Policia ka nisur hetimet ndaj personave që kanë përdorur molotov në protestat e opozitës.

Në emisionin 'Java' në RTSH, Lleshaj tha se kishte kryer një sondazh me drejtuesit e policisë dhe asnjëri prej tyre nuk dinte të prodhonte molotov. Ministri shtoi se bombat e molotovit janë financuar dhe transportuar në protestë në mënyrë të drejtëpërdrëjtë dhe të organizuar.

'Kam bërë disa sondazhe me drejtuesit e policisë. I kam pyetur kush nga ata dinte të bënte molotov dhe asnjëri nuk me tha që dinte. Tani kush nga protestuesit e thjeshtë mund të bëjë molotov? Molotovi është organizuar në mënyrë të drejtëpërdrejtë. Është financuar dhe transportuar në mënyrë të organiozuar. Di që policia ka nisur hetime për personat që i kanë krijuar dhe transportuar', tha Sandër Lleshaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021023035049438
array(1) { ["section"]=> string(128) "bombat-e-molotovit-ne-proteste-ministri-lleshaj-kane-nisur-hetimet-eshte-financuar-e-transportuar-ne-menyre-te-organizuar-165592" }