‘Bombë’ nga Erdogan, kërkon anullimin e votimeve

Publikuar tek: bota, më 16:12 05-04-2019 ‘Bombë’ nga Erdogan, kërkon anullimin e votimeve Rexhep Tayyip Erdogan

Partia AKP drejtuar ngs Presidenti i Turqisë Rexhep Tayyip Erdogan kërkon që rezultatet e votimeve në Turqi në qytetin e Stambollit të anullohen dhe të ketë zgjedhje të dyta.

 

Ditën e djeshme u mbyll rinumërimi në Stamboll dhe partia e Erdogan nuk mundi që të ndryshojë rezultatet e votimeve në Stamboll. Kur partia CHP festonte fitoren, partia AKP e Erdogan kërkoi që rezultati të anullohet dhe të ketë votime të dyta.

Sipas presidentit, Tayyip Erdogan, kishte shumë qytetarë të cilët janë regjistruar në listën e votimeve pa pasur të drejtën e votimit.

Prestigjozja ‘The Independent’, shkruan se fituesi në Stamboll me partinë e CHP, Ekrem Imanoglu ka shumë frikë se do ketë manipulim të rezultatit nesë prokuroria do pranojë padinë për anullimin e rezultateve.

Erdogan e filloi karrierën e tij si politikan në Stamboll në vitin 1990 kur u bë kryetar bashkie dhe që nga ajo kohë Stambolli ishte fuqia e tij e madhe për ndikim politik dhe ekonomik në Europë, diçka nga e cila nuk do heqë dorë lehtë.

Screenshot_2.jpg

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010252952575684
array(1) { ["section"]=> string(52) "bombe-nga-erdogan-kerkon-anullimin-e-votimeve-159312" }