Bora arrin 1.5 metër, banorët e Bulqizës kërkojnë ndihmë: S’kemi më ushqime, kemi familjarë të sëmurë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:00 22-01-2017 Bora arrin 1.5 metër, banorët e Bulqizës kërkojnë ndihmë: S’kemi më ushqime, kemi familjarë të sëmurë

Banorët e fshatit Gjonovec në Bulqizë janë bllokuar nga rreshjet e dendura të dëborës. Ata kanë kërkuar ndihmë nga autoritetet për zgjidhjen e situatës tepër problematike.

Banorët shprehen se nuk kanë më rezerva ushqimore si dhe kanë persona të sëmurë në familjet e tyre.  Prej tre javësh ata kanë apeluar për ndihmë pasi e kanë të pamundur të lëvizin nga izolimi. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I vranë të birin tragjikisht në Vlorë, babai: Djali s’më kthehet më, keqardhje për dënimin...
Operacioni antidrogë në Bari, kapen 1.3 ton kanabis, arrestohen dy trafikantët shqiptarë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010642051696777
array(1) { ["section"]=> string(104) "bora-arrin-1-5-meter-banoret-e-bulqizes-kerkojne-ndihme-s-kemi-me-ushqime-kemi-familjare-te-semure-66256" }