Bora bllokon rrugët, banorët e Kalasë së Dodës thirrje autoriteteve: Kemi frikë mos sëmuren fëmijët

Publikuar tek: aktualitet, më 19:03 12-01-2019 Bora bllokon rrugët, banorët e Kalasë së Dodës thirrje autoriteteve: Kemi frikë mos sëmuren fëmijët Foto ilustruese

Moti i keq me borë ka sjellë probleme në disa zona të ndryshme të Shqipërisë.

Disa fshatra të rrethit të Dibrës janë bllokuar nga bora, mes të cilëve edhe banorët e fshatit Shulla të Kalasë së Dodës.

Banorët e fshatit Shulla i bëjnë autoriteteve të zhbllokojnë rrugët, pasi shprehen se pushteti vendor nuk i ka dhënë ndihmë.

'Kërkojmë ndihmë të na hapin rrugët, pasi na duhet të ecim në këmbë. Kemi frikë mos na sëmurën fëmijët apo familjarë të tjerë dhe nuk na ndihmojnë', janë shprehur banorët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trashësia e borës 2 metra izolon familjen në qarkun e Dibrës, 4 persona në gjendje të rëndë
Zemërata e mjekes: Politikan e deputet bëhesh brenda natës, mjek i mirë duhen vite! »
Article Logic
Execution time: 0.011764049530029
array(1) { ["section"]=> string(104) "bora-bllokon-rruget-banoret-e-kalase-se-dodes-thirrje-autoriteteve-kemi-frike-mos-semuren-femijet-148535" }