Bora mbulon zonat malore në Kukës, por shikoni ç’bën ky mësues hero për të ndihmuar nxënësit (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:25 24-10-2017 Bora mbulon zonat malore në Kukës, por shikoni ç’bën ky mësues hero për të ndihmuar nxënësit (FOTO)

Ulja e menjëhershme e temperaturave është shoqëruar me reshje bore në zonat malore në verilindje të vendit.

Një shtresë e bardhë dëbore ka mbuluar të gjitha zonat malore në rrethin e Kukësit. Por, kjo panoramë ka krijuar edhe vështirësi në lëvizjen e banorëve, sidomos fëmijëve që shkojnë në shkollë.

Mësuesi i zonës, Bekim Lekica, i cili ka qenë dhe gazetar, duke parë gjendjen e krijuar dhe vështirësitë që u kanosen nxënësve ka ndërmarrë një veprim për tu lavdëruar, i ka shoqëruar gjatë gjithë rrugës në këmbë deri në godinën e shkollës.

Reshjet e borës kanë rënë gjatë natës së mbrëmshme në fshatrat Shishtavec dhe Topojan. 

22773482_10156610953563765_2121625395_n.jpg

22782313_10156610953568765_160618830_n.jpg

22773444_10156610953553765_1215835251_n.jpg

22773377_10156610953558765_1403313949_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018625974655151
array(1) { ["section"]=> string(102) "bora-mbulon-zonat-malore-ne-kukes-por-shikoni-c-ben-ky-mesues-hero-per-te-ndihmuar-nxenesit-foto-96994" }