Bora zbardh disa qytete të vendit, vështirësi në qarkullim

Publikuar tek: aktualitet, më 07:52 09-01-2019 Bora zbardh disa qytete të vendit, vështirësi në qarkullim

Në orët e vona të natës reshjet e borës kanë pushtuar disa qytete të vendit. Po ashtu edhe kryeqyteti u zbardh nga flokët e borsë për pak minuta, ndonëse nuk zgjati shumë.

Ndërkohë, Shkodra, Gjirokastra dhe rrethinat e Elbasanit janë zgjuar sot të zbardhura nga bora, ku trashësia shkon në 3-4 cm.

Mësohet se në rrugën nacionale Elbasan-Librazhd ka vështirësi në qarkullim.

Ndërkohë disa fshatra të zonave të Dukagjinit dhe të Dibrës së Madhe janë të izoluar për shkak të trashësisë së borës, që bën të pamundur qarkullimin e mjeteve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Surprizon moti, ja ç'parashikojnë sinoptikanët për sot
VETTINGU, del sot para KPK-së gjyqtari Alfred Gjoni, ja pasuria që ka deklaruar »
Article Logic
Execution time: 0.013187170028687
array(1) { ["section"]=> string(64) "bora-zbardh-disa-qytete-te-vendit-veshtiresi-ne-qarkullim-148042" }