Borëpastrueset që u rrëzuan në kanal, si u munduan shoferët të fshihnin të vërtetën para gazetarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 19:31 09-01-2017 Borëpastrueset që u rrëzuan në kanal, si u munduan shoferët të fshihnin të vërtetën para gazetarëve

Dy borëpastruese, të cilat duhet të hapnin rrugën Bulqizë- Peshkopi, u rrëzuan në kanal më 6 janar, duke bllokuar të gjithë aksin.

Kamera e Fiks Fare ndoqi nga afër  operacionin e shpëtimit të këtyre borëpastrueseve. Në këtë rrugë qëndronin tre mjete të tilla, të cilat ishin në mes të makinave. Ekipi i Fiksit shkoi në njërën prej borëpastrueseve, ku brenda saj ishte shoferi. Gazetarja e pyet se përse nuk po ecën dhe nuk pastron rrugën.

Në fillim thotë se e kanë bllokuar makinat, ndërsa më vonë pranon se ka rënë në kanal. Gazetarja shkon tek borëpastruesja tjetër, duke pyetur shoferin nëse mund të punohet në mes të makinave. "No coment", u thotë. Ndërkohë, pas çaste më vonë, borëpastruesja e tretë rrëzohet në kanal. Të dyja borëpastrueset që ranë në kanal ishin pa zinxhirë.

bor1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 16 vjeç me patentë? Ja procedurat për ta marrë
Denoncimi i 'Boom': Tendera miliona euro, në Rrugën e Kombit s’hidhet kripë »
Article Logic
Execution time: 0.0098319053649902
array(1) { ["section"]=> string(104) "borepastrueset-qe-u-rrezuan-ne-kanal-si-u-munduan-shoferet-te-fshihnin-te-verteten-para-gazetareve-65056" }