Boris Johnson firmos një tjetër divorc, këtë herë me partneren

Publikuar tek: bota, më 21:19 18-02-2020 Boris Johnson firmos një tjetër divorc, këtë herë me partneren Boris Johnson dhe Marina Wheeler

Pas divorcit të Britanisë me Europën, këtë herë kryeministri britanik Boris Johnson i ka dhënë fund martesës me Marina Wheeler, me të cilën nuk bashkëjetonte prej 2 vitesh.

Mediat vendase raportojnë se pas debateve për pasurinë, kryeministri dhe Wheeler nuk bashkëjetonin që prej vitit 2018.

Çifti ishte i martuar prej 25 vitesh dhe kishte 4 fëmijë.

Të martën në Londër është zhvilluar seanca dëgjimore, ku asnjë prej tyre nuk mori pjesë, ndërsa gjyqtarja i dha të drejtë Marina Wheeler të aplikonte një dekret që do t’i jepte fund martësës së tyre.

Sipas vendimit, ish bashkëshortes së Johnson I takojnë 4 milionë paund nga pasuria e Boris Johnson.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089070796966553
array(1) { ["section"]=> string(68) "boris-johnson-firmos-nje-tjeter-divorc-kete-here-me-partneren-195681" }