Boris Johnson paralajmëroi valën e dytë të COVID-it, britanikët zbrazin marketet

Publikuar tek: bota, më 22:26 19-09-2020 Boris Johnson paralajmëroi valën e dytë të COVID-it, britanikët zbrazin marketet

Deklarata e kryeministrit Boris Johnson ku paralajmëronte një valë të dytë COVID-i ka bërë që britanikët të marrin masa.

Radhë të gjata njerëzish janë formuar para supermarketeve, me klientët që merrnin me shumicë produktet në raftet e dyqaneve.

Rrjetet kryesore të marketeve deklarojnë se rritje ka patur edhe të porosive online, ndërsa u kanë bërë thirrje klientëve që shhumë mallra nuk gjenden më në rafte e tyre, pasi janë mbaruar.

Disa ditë më parë kryeministri Johnson “kërcënoi” se do të shtojë masat shtrënguese kundër koronavirusit duke bërë përgjegjës njerëzit për mosrespektimin e protokolleve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011409044265747
array(1) { ["section"]=> string(86) "boris-johnson-paralajmeroi-valen-e-dyte-te-covid-it-britaniket-zbrazin-marketet-220975" }