Borshi, ku kombinohet deti dhe mali

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:35 20-07-2015 Borshi, ku kombinohet deti dhe mali

Kjo foto është realizuar në Borsh, në një nga fshatrat më të frekuentuar nga familjarët në Shqipëri, ku kombinohen shkëlqyeshëm deti dhe mali. Një fëmijë luan në det, ndërkohë që një breshkë uji noton e qetë pranë tij. Një pamje e mrekullueshme për këdo fëmijë kureshtar, por njëkohësisht edhe për më të rriturit. Borshi, një nga pikat turistike më të veçanta në rivierën shqiptare, që duhet vizituar patjetër. Ky fshat është i njohur edhe për ujrat e ëmbla që rrjedhin përgjatë tij dhe që krijojnë një oaz të freskët e shplodhës në muzgun e vapës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094630718231201
array(1) { ["section"]=> string(40) "borshi-ku-kombinohet-deti-dhe-mali-16577" }