Bosi i drogës arratiset sërish nga burgu

Publikuar tek: bota, më 10:01 09-07-2016 Bosi i drogës arratiset sërish nga burgu

“El Chapo”, bosi i drogës meksikane mund të jetë arratisur sërish nga burgu. Ky thashethem qakullon prej ditësh në rrjetet sociale. Mendohet se bosi i narkotrafikut të jetë arratisur për herë të tretë.

El Chapo është dënuar me 20 vite burg në vitin 1993 për vrasje dhe trafik droge. Herën e parë u arratis nga burgu në 2001, ku arriti të korruptojë disa gardianë të burgut.

Qeveria amerikane ofroi 5 milion dollar për gjetjen e tij.

Po ashtu u arratis në 2014 nënjë tunel. Sërish ai u arratin nëpërmjet një tuneli.

Tani është transferuar në një burg me siguri më të lartë në kufi me SHBA-të, por shumë mendonjë që ai është arratisur sërish nga burgu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012936115264893
array(1) { ["section"]=> string(46) "bosi-i-droges-arratiset-serish-nga-burgu-46026" }