Bosi i drogës kërkonte famë, u takua me aktorin Sean Penn dhe i dha atij intervistë

Publikuar tek: bota, më 10:12 10-01-2016

Bosi meksikan i drogës, El Chapo, ka dashur pak famë. Por fama e kërkuar prej tij duket se e ka çuar sërish në pranga. Sipas medias ndërkombëtare, ai ka pasur kontakt me aktorin Sean Penn, të cilit, i ka dhënë një intervistë të shkutër në fundin e vitit 2015.

Pikërisht, këtë kanë shfrytëzuar autoritetet për të zbuluar vendndodhjen e tij dhe për të bërë të mundur arrestimin, pas arratisjes spektakolare të El Chapo, bosit të kokainës, gjashtë muaj më parë nga një burg i sigurisë së lartë në Meksikë.

Sean Penn kishte udhëtuar në vendin e tij sekret për ta takuar El Chapon, të arratisurin më të kërkuar të SHBA. Sic provohet, ishte e pamundur që të bëhej një intervistë drejtpërsëdrejti, por Penn i dërgoi pyetjet me një device BBM dhe Chapo ra dakord që të regjistronte përgjigjet në një videotape.

Pa qenë prezent Penn nuk mund të kontrollonte pyetjet. Video që El Chapo ktheu pas, në dy minuta, prezantojnë intervistën e parë të bosit të drogës, përpara se të pyetej nga autoritetet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096220970153809
array(1) { ["section"]=> string(88) "bosi-i-droges-kerkonte-fame-u-takua-me-aktorin-sean-penn-dhe-i-dha-atij-interviste-29598" }