Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i klubit të njohur

Publikuar tek: sport, më 18:42 06-05-2019 Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i klubit të njohur

Ish-portieri i Realit të Madridit, Andres Avelino Junquera ka ndërruar jetë ditën e sotme.

73-vjeçari ka luajtur për klubin spanjoll mes viteve 1966 dhe 1975. 

Junquera u spikat nga drejtuesit e Realit, që e morën në ‘Santiago Bernabeu’ në moshë fare të re, vetëm 20 vjeç.

Në fund të karrierës së tij ai kaloi tre sezone me Zaragozën dhe i ndihmoi ata të kapnin majat në sezonin 1977-1978. 

15571362640997.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miss bikini 2019, shqiptarja Loris Morina shpallet fituese absolute (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.011430978775024
array(1) { ["section"]=> string(77) "bota-e-futbollit-ne-zi-ndahet-nga-jeta-ish-portieri-i-klubit-te-njohur-163218" }