Bota e sportit në zi, natën e krishtlindjeve, ndahet nga jeta futbollisti i njohur portugez

Publikuar tek: sport, më 17:43 25-12-2017 Bota e sportit në zi, natën e krishtlindjeve, ndahet nga jeta futbollisti i njohur portugez

Është ndarë nga jeta në një mënyrë tragjike futbollisti 20 vjeçar portugez, Edu Ferreira.

Futbollisti premtues është ndarë nga jeta sipasojë e sëmundjes së rëndë të kancerit, me të cilën ai ishte diagnostifikuar vetëm disa muaj më parë.

Mësohet se që prej muajit nëntor të këtij viti, kur ai ishte diagnostifikuar me këtë sëmnudje kishte qenë nën trajtim, por pa mundur dot t’ia dalë mbanë.

Ai luante në klubin e Boavistas dhe konsiderohej si një nga talentet e futbollit portugez.

Lajmin e ndarjes nga jeta të Edu Ferreira e ka shpërndarë dhe klubi, i cili ka shkruar se homazhet do të bëhen në stadiumin e skuadrës Boavista.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01476001739502
array(1) { ["section"]=> string(96) "bota-e-sportit-ne-zi-naten-e-krishtlindjeve-ndahet-nga-jeta-futbollisti-i-njohur-portugez-104338" }