Botërori i atletikës, ja si po përgatitet kampionja shqiptare Luiza Gega

Publikuar tek: sport, më 20:44 01-08-2017 Botërori i atletikës, ja si po përgatitet kampionja shqiptare Luiza Gega

Kampionati botëror i Atletikës është eventi më i madh sportive që pritet të nis për një javë, ku pjesëmarrës do të jetë edhe një sportist shqiptar.

Bëhet fjalë për kampionen shqiptare Luiza Gega, e cila  që shkon me pretendime të larta në këtë kampionat. Për të garatuar një përgatitje sa më të lartë, ateletja shqiptare Luiza Gega, është duke e shvilluar fazën përgatitore në fshatin turistik të Dardhës në Korçë.

Kampionia shqiptare e atletikës shkon me pretendimë të qarta në këtë kompeticion, ku  për garat e mesme dhe të gjata synon podiumin. Gega është e vetmja atlete nga shqiptare, që ka kapur normat për t’u përfaqësuar në kampionatin botëror që zhvillohet në Londër, nga data 4 deri më 13 gusht. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11383414268494
array(1) { ["section"]=> string(77) "boterori-i-atletikes-ja-si-po-pergatitet-kampionja-shqiptare-luiza-gega-88018" }